Види барвників для епоксидної смоли

Епоксидна смола є настільки універсальним матеріалом, що сфера її використання безмежно широка. У багатьох випадках прозору основу необхідно затонувати чи пофарбувати в той чи інший колір. Використати для цього можна тільки спеціальні барвники для епоксидної смоли. Вони бувають декількох видів, про які ми розповімо вам в цій статті.
Барвники для епоксидної смоли
Природно, що кращі барвники для епоксидної смоли — спеціалізовані. Вся справа в тому, що далеко не кожне барвник підходить для цього матеріалу. Тим, хто добре знайомий з епоксидкою, знають, що при попаданні води і навіть вологи до її складу, вона починає мутніти просто на очах. Це означає, що всі фарби, зроблені на водній основі, категорично не підходять.
В основному всі барвники для епоксидної смоли акрилові, серед яких можна виділити такі види:
-
глухі;
-
напівпрозорі;
-
прозорі;
-
флуоресцентні;
-
перламутрові;
-
металік;
-
глиттерные.
Різні види мають різну щільність, а також різняться за способом (вірніше процентним співвідношенням) змішування.
Який вид барвника вибрати
Глухі одноколірні барвники — це насичені пігменти, які повністю фарбують епоксидку. Вони використовуються для самих різних цілей, але найчастіше для 3D підлог, а також ювелірних прикрас. Останнім часом, так звана холодна ювелірна емаль, яка по суті є високоочищений ідеально прозорою епоксидною смолою, користується величезною популярністю. За допомогою глухих фарб можна добивати ідеально профарбованих непрозорих поверхонь. В залежності від виробника пігмент додається до складу емалі в кількості не більше, ніж 5% від загальної маси. Цього достатньо для отримання глибокого рівномірного кольору.
Напівпрозорі барвники для епоксидної смоли є розведенням глухого пігменту одним з компонентів компаунда. Багато виробників самі колорують смоли до оптимального відтінку, а споживачу залишається лише придбати необхідний відтінок і додати затверджувач.
Флуоресцентна фарба також відноситься до глухих барвникам. До її складу додано люминоформ, який володіє здатністю світитися в темряві. Такі барвники для епоксидної смоли використовуються в авіабудуванні, дорожніми службами, а також ювелірами. Можна знайти як безбарвний пігмент, так і самі різні відтінки. Особливо ефектними виходять молодіжні колекції ювелірних прикрас, це креативне рішення для тих, хто любить нічні клуби і яскраві тусовки.
Красители для эпоксидной смолы разных брендов взаимозаменяемы, но все же гарантированный на 100% результат будет, если использовать продукцию от одного производителя.
Есть виды работ с эпоксидкой, в основном касаемые творчества, где краситель выбирается из подручных средств. Фаворитами в этом деле являются: чернила и гелевые ручки, тальк, зубной порошок, йод, зеленка, активированный уголь, краски для принтера, каолин и некоторые другие вещества. Стоит отметить, что творческие эксперименты не всегда бывают успешными, но попробовать однозначно стоит.