Можна зробити епоксидну смолу своїми руками

Епоксидна смола — синтетична речовина, що застосовується у багатьох сферах. Її використовують в домашніх умовах для творчості, і в промисловому виробництві ексклюзивних меблів, ювелірних виробів і багато чого іншого. Матеріал з'явився на ринку 60 років тому, але в уяві багатьох це всього лише клейовий склад. Популярність суміші мотивує споживачів спробувати створити його самостійно, використовуючи підручні засоби.
Що таке епоксидна смола
У вільному вигляді епоксидна смола не застосовується. Свої унікальні властивості проявляє тільки як однорідна суміш з затверджувачем після реакції полімеризації. Епоксидні смоли характерні стійкістю до дії кислот, галогенів, лугів. Їх можна розчиняти в ацетоні без утворення плівки. Після затвердіння складу не виділяє токсичні речовини і відрізняється незначною усадкою.
Надлишок або нестача затверджувача в складі негативно проявляється на властивості: знижується міцність і стійкість до нагрівання. Недостатня кількість затверджувача призводить до того, що суміш стає липкою і з нею незручно працювати. Зайве кількість затверджувача з часом проявляється на поверхні складу.
Для приготування епоксидної смоли високої якості необхідно дотримуватися пропорції у співвідношенні 2:1.
Як проводиться епоксидна смола
Епоксидку, як хімічна речовина, відносять до складних органічних сполук. Проявляє позитивні фізичні властивості в повній мірі тільки як полімер.
Виробництво цього складу вимагає чіткого виконання певних дій і використання спеціального пристрою — реактора.
Агрегат повинен бути з нержавіючої сталі, і оснащений пароводяною сорочкою. Всередині цього пристрою — спеціальна мішалка для ретельного перемішування всіх компонентів.
Алгоритм роботи з ним передбачає виконання таких дій:
-
запуск мішалки і порційне додавання в неї дифенілолпропану;
-
додавання розчину їдкого натру після повного розчинення складу;
-
встановлення в реакторі температурного режиму до 70°C градусів;
-
очікування закінчення процесу конденсації, тривалістю до 2-х годин;
-
відключення нагріву і додавання води.
Мішалка продовжує працювати. Смола в цей час відстоюється, в результаті чого відбувається поділ шарів. Верхній шар — вода. Його потрібно відокремлювати і знову промивають чистою теплою водою. Таким чином відбувається вимивання кухонної солі. Цей цикл повторюється 5-6 разів. Температура реактора на цьому етапі повинна складати до 50°C. А потім включають холодильник і вакуумний насос. Після відключають насос і налаштовують температуру 120 °C. Процес завершується з відсутністю конденсату. Після готову суміш розливають по алюмінієвих тарам.
З цього можна зробити висновок, що виготовити складу в домашніх умовах неможливо. Для приготування знадобиться високотехнологічне виробництво.