Продавець Компанія "ЕкоВанна Україна" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
147 відгуків
"ЭкоВанна Украина" _ Реставрируем все виды ванн!

Як прибрати бульбашки повітря з епоксидної смоли

Як прибрати бульбашки повітря з епоксидної смоли

Декоративні вироби з такого матеріалу як епоксидна смола прозора, цінуються за особливі якості матеріалу. У твердому вигляді, епоксидка «Арт-Масив» схожа не безбарвне скло. При цьому міцнісні характеристики матеріалу набагато вище. Стільниці та декор з нього можуть служити роками, не втрачаючи привабливого зовнішнього вигляду і практичних якостей.

Однією з головних проблем эпоксидчиков є бульбашки. Вони утворюються невеликими групами в процесі полімеризації двокомпонентного складу. А часом з'являються цілі вихори, що псують зовнішній вигляд виробу. Про те, чому утворюються бульбашки в епоксидній смолі, а також що в цьому випадку робити, ви дізнаєтеся з цієї статті.

 

«Арт-Масив»: епоксидна смола прозора

 

Прозора епоксидна смола «Арт-Масив є ідеальним варіантом для заливки стільниць і виробництва менш об'ємних предметів інтер'єру. Вона повністю безбарвна, що дозволяє додавати будь-колер, залежно від необхідності. Обсяг введеного барвника не повинен перевищувати 1% від загальної маси суміші. Однак, як і будь-яка інша епоксидна смола, «Арт-Масив» вимагає обережного поводження. Прозорість готової вироби є однією з головних цінностей цього матеріалу, тому все, що може її зіпсувати здатне повністю знецінити роботу.

Головною проблемою для новачка, як правило, стають бульбашки. Якщо їх небагато, і вони розташовані в підходящих місцях, це не псує картини. Проте добитися цього ефекту може тільки по-справжньому досвідчені майстри. У більшості ж випадків ситуація прямо протилежна. Велика кількість бульбашок виглядає як незрозуміле замутніння і порушує прозорість матеріалу.

 

Чому виникають бульбашки в епоксидній смолі

 

Велика кількість повітряних бульбашок в прозорій епоксидній смолі виникає з наступних причин:

  • була зроблена заливка непідготовленого декору (камені, раковини, сухоцвіти);

  • мала місце спроба пересунути залиті прикраси «поки ще не висохло» (вже пізно);

  • порушення технологічного процесу, детально розписаної виробником (неправильна температура компонентів, наприклад);

  • «закипання», ефект, що проявляється коли змішується велику кількість компонентів (максимально допустимий обсяг виробник вказує на упаковці).

Існує думка, що занадто інтенсивне перемішування теж може призвести до утворення бульбашок. Це не зовсім вірно. Зрештою, багато майстри використовують будівельний міксер. Тому в процесі змішування компонентів потрібно орієнтуватися на рекомендації виробника конкретної різновиди епоксидної смоли. Приміром, у деяких випадках потрібно нарощувати інтенсивність перемішування поступово.

Щоб заливка вдалася, потрібно дотримуватися температурний діапазон. На щастя, тут все дуже просто. Працювати слід при температурі від 24 до 30 градусів при вологості не більше 85% (деякі виробники вказують вологість не більше 50%, перевіряйте). Також важливо, щоб у першу добу після заливки, заготівля знаходилася у приміщенні, в якому виключені сильні коливання температури. Порушення останнього правила навряд чи стане причиною утворення міхурів, але призведе до нерівномірного полімеризації, що в будь-якому випадку зіпсує зовнішній вигляд виробу.

В іншому утворення бульбашок повітря є природним для епоксидної смоли процесом. Щоправда, їх небагато, якщо все робити акуратно. Наприклад, при роботі з двокомпонентним складом «Арт-Масив», кількість повітряних бульбашок не виходить за межі норми. До того ж, їх нескладно прибрати.

 

Прибираємо бульбашки в процесі заливки епоксидкой

 

Хоча епоксидна смола прозора вважається пожежонебезпечним матеріалом в процесі полімеризації, видаляти бульбашки з не застиглого шару рекомендується саме за допомогою нагрівання. Так, досвідчені майстри і художники, що працюють в стилі Гум Арт, використовують запальничку з довгим носиком. Особливості запальнички теж важливі, адже звичайна кишенькова модель швидше обпече ваші пальці, ніж прогріє епоксидку.

Також деякі фахівці рекомендують нагрівати поверхню будівельним феном. Працюючи з «Арт-Масив» важливо не перестаратися, адже сильний напір повітря може створити непотрібну брижі на поверхні виробу.

Нагрев позволяет пузырькам выйти на поверхность естественным образом и является оптимальным решением для новичков. Дело в том, что убрать воздух можно и с помощью подручных средств. Подойдет буквально все, от зубочисток и пластиковых вилок до художественных кистей (следите, чтобы ворс не сыпался). Однако в неопытных руках такие инструменты могут быть не только бесполезны, но и вредны. Пытаясь убрать несколько крупных изъянов, вы можете спровоцировать образование целого вихря мелких пузырьков.

Якщо ви зібралися створити щось масштабне, настійно рекомендуємо зробити кілька пробних заливок. Це дозволить оцінити якість матеріалу, а також підібрати спосіб усунення бульбашок, що найкраще підходить саме вам.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner